Katus on ideaalne paigaldamiseks nii tavamajadele, kõrvalhoonetele, suvilatele, angraarehitistele, kaarhallidele kui ka farmihoonetele kuna materjal ei korrodeeru, peab vastu lämmastikule, veeaurule, metaanile jne.

Katuseplaadid on valmistatud orgaanilistest kiududest millest 50% moodustab tselluloos, 5% värvi ja mineraali lisaained ning 45% bituumen. Kõik see on immutatud bituumeniga suure rõhu ja kuumuse juures. Värvi pigmenteerimise süsteem immutab värvi plaadi sisse koos UV -kindla lisaainega. Valmis plaat on painduv, vastupidav, suurepärase ilmastikukindluse ja värvipüsivusega võrreldes pealtvärvitud plaatidega. Ei sisalda tervisele ohtlikke aineid, on juure – ja seenekindel ning praktiliselt ei vaja hooldust. Ei teki kondentsvett ja on vastupidav ka ammoniaagiaurudele.

Siiski, katuse pika kestvuse tagamiseks peaks iga katust regulaarselt korra aastas puhastama sinna kogunenud lehtedest ja muust prahist. Samuti tuleb puhtana hoida neelud ja vihmaveerennid. Ka on iga ühekihilise katusematerjali puhul risk talvekuudel kondentsvee tekkimisele. Tavajuhtudel võib selle probleemi lahendada kas madal või kõrge ventilatsioon katuse all. Lisaks aitavad probleemi vähendada ventilatsioonielemendid mis nagu ka katus ei kolise ega roosteta.

Bituumen laineplaadi naelad katusematerjalile galvaniseeritud pe-tihendusseibiga 2,8x70mm, pakendis 200 tükki.

Bituumen harjaplaat galvaniseeritud terasplekist metalläärtega, pikkusega 850 mm, laiusega 450mm.

Tehnilised andmed  
Pikkus 2000mm
Laius 830mm
Üldpind 1,66m2
Kasulik pind 1,40m2
Laine samm 76mm
Laine kõrgus 30mm
Laineid plaadil 11
Tulekindluse klass B2
Väliskate struktureeritud
Kaal 5,85kg/leht, 2,75kg/m2
Mõõtmed N/A